Elektromotoru apskats

Elektromotori, Trollinga motori

Mazliet pastāstīšu par lietām, kuras vērts ņemt vērā, plānojot iegādāties elektromotoru laivai.

Elektromotrus varētu iedalīt vairākās grupās.

Piemēram – pēc lietošanas mērķiem – elektromotoru pērkam kā galveno dzinēju vai kā papilddzinēju. Ja pērkam kā galveno, tad transom-mount(montējams aizmugurē uz tranča) ir parastā izvēle un atliek noskaidrot laivas svaru, garumu, plānotās gaitas un attiecīgi pieskaņot nepieciešamo jaudu, modeli un atbilstošu akumulatoru. Tansom-mount motori parasti ir relatīvi vienkārši un izvēle grūtības sagadās reti.

Citādi būs, ja vēlaties atrast Bow-mount(priekšgalā montējamu) motoru. Tur ražotājiem ir ievērojami plašāks sortiments, jo ierindā stājas visdažādākās vadības, mehānismi un sistēmas. Arī šeit darbojas princips – katram laivu izmēru diapazonam vislabāk atbilst noteiktas grupas elektromotori. Piemēram Motorguide 4,5-6,5 m garām laivām rekomendē 80Lb jaudas elektromotorus, garākām 105 Lb, bet īsākām – 55 Lb. Šie parametri nav akmenī kalti, bet rekomendācijas līmenī. Kamēr nenonāksiet sarežģītākos laika apstākļos tikmēr arī 55 Lb motors mierīgi tiks galā ar savām funkcijām vadot sešmetrīgu laivu, bet pie – stingrāka vējiņa – ātri “izēdīs” akumulatoru vai vienkārši nespēs novaldīt laivu.

Pērkot elektromotoru ir vērts padomāt arī par sekojošām lietām : vai uzstādīsm to stacionāri vai arī ņemsim nost pēc katras copes reizes. Ja ņemsim nost – pardās jatājum spar “quick-mount” platēm un elektrības rozetēm.

Elektromotorus ir nepieciešams kopt tāpat kā kopjam iekšdedzes dzinējus, jo ilgtermiņā tā sanāks lētāk. Piemēram – Terrova I-pilot dzinējam reizi sezonā būtu vērts pārbaudīt un iesmērēt centrālās ass gultņus. Ja to nepmana savlaicīgi, tad var nonākt arī līdz korpusa maiņai vai stūres motoriņa maiņai.

Mēs to darām, zinām un mākam, mums ir rezrves daļas un pieredze elektromotoru apkopē.

Piedāvājam kvalitatīvas konsultācijas, elektromotorus un servisu. Ja mūsu klāstā nav pieejams meklētais, piemēram MinnKota sālsūdens sērijas regina dīleri nepiedāvā sortimentā, tad palīdzēsim ar tā sagādi no citiem pasaules reģioniem un uzņemsimies ar to saistītās neērtības.

logo