Insight Genesis kopā ar Lowrance!

Šajā blogā izklāstīšu virspusēju Insight Genesis apskatu, kā ierakstīt datus un pārvērst tās modernās dziļumu kartēs .

Insight Genesis pirmo soļu apraksts.

80% zivju dzīvo 20% ūdeņu. Katra makšķernieka sapnis ir atrast šīs zivīgās vietas.

Palīdzot makšķerniekiem atrast šis zivīgās vietas Lowrance ir radījis ļoti ērtu programmatūru, tā palīdz mums izprast – kas tad īsti ir tur apakšā?

Runa ir par Insight Genesis – kartogrāfijas rīku, kurš kļuvis pieejams arī Latvijas teritorijā, praktiski bez maksas. Tas ļauj pārvērst Lowrance eholotēs ierakstītos failus par dziļumu kartēm.

Kā tas notiek? Mēģināšu aprakstīt šo procesu vienkārši.

Datu ieraksts.

Lai varētu datus apstrādāt – tos vispirms nepieciešams ierakstīt datu nesējā. Tās ir SD vai MicroSD kartes, atšķirība no Lowrance modeļa. Nepieciešami sekojoši uzstādījumi: 2D sonāram jābūt ieslēgtam, 200kHz frekvencei 2D sonāram jābūt ieslēgtai, GPS jāuztver signāls un, kas ir svarīgi, jāaktivizē datu ieraksts. Lai aktivizētu datu ierakstu nepieciešams atrasties 2D sonāra logā, aktivizēšanas funkcija angliski saucās – LOG SONAR. Uzspiežot uz LOG SONAR atsevišķām eholotēm ir svarīgi izvēlēties vienu svarīgu detaļu – datu ierakstu vietu. Pēc noklusēju principa – Lowrance iekārtas uzsāk ierakstu savā atmiņā, parasti tā ir pilna ļoti drīz un parādās problēmas marķēt jaunus punktus, saglabāt maršrutus utt…, bet tās jau ir sekas. Tātad atgriežamies – pēc LOG SONAR komandas ir jāizvēlas atmiņas(ieraksta) vieta – SD vai MircroSD karte, pēc tam jāspiež START RECORDING. Šie iestatījumi var atšķirties dažādām Lowrance iekārtām, bet kopējais princips – ieraksti datus SD kartē – saglabājas visām vienots.

Tagad mēs esam uzsākuši datu ierakstu un katrs mūsu nobrauktais metrs tiek ierakstīts gan pēc koordinātēm, gan pēc ūdens dziļuma. Copes beigās spiežam – STOP RECORDING. Fails saglabājas automātiski. Uzsākot ierakstu atkārtoti – ieraksta vieta jāizvēlas atkārtoti.

Daži ieteikumi, lai izvairītos no negaidītiem pārsteigumiem:

  1. Insight Genesis programma apstrādā tikai tādus datus, kuri ierakstīti braucot lēnāk par 20 M/ph, proti, 32 km/h. Ja vēlamies ierakstīt arī pārbraucienus starp copes vietām, tad ievērojam ātrumu.
  2. Ja vēlamies fiksēt kartē zemūdens veģetāciju un grunts sastāvu, tad jābrauc vēl lēnāk – līdz 16 km/h.
  3. Ja vēlamies ierakstīt visu copes dienu, tad reizi 2-3 stundās pārtraucam/atjaunojam ierakstu, tādējādi sadalot datu apjomu uz mazākiem failiem. Tā pasargāsim datus no negaidītām kļūdām.

Šādi izskatās SD karte ar ierakstītiem datiem.

Dati SD kartē_1

Insight Genesis

Datu nosūtīšana.

Lai varētu augšupielādēt datus Insight Genesis programmā – vispirms nepieciešams reģistrēties Insight Genesis sistēmā.

Kopš ļoti neseniem laikiem – visi jaunāko Lowrance iekārtu lietotāji ir ieguvuši ērtu bezmaksas kartogrāfijas rīku.  Iekārtu saraksts

Jāpiemaksā ir tikai tādā gadījumā, ja vēlamies savus datus nerādīt citiem vai apvienot vairāk kā 12 failus vienā. Tad reģistrācija ir jāpapildina ar scratch-card, abonēšanas kodu, kuru var iegādāties pie mums, dev1.eholotes.lv

Pēc reģistrācijas – Jūs varat ielādēt savus failus Insight Genesis sistēmā izmantojot web-upload vai arī Insight Gensis Upload tool.

Insight Genesis Upload logs

Datu apstrāde.

Pēc failu ielādes Insight Genesis sistēma apstrādā iesūtītos datus un elektroniski informē lietotāju par failu apstrādi. Parasti tas nenotiek ilgāk par dažām stundām, tomēr īpaši lielus(piemēram 2 Gb) failus sistēma apstrādā ilgāk kā nelielus ierakstus. Ja vienai ūdenstilpnei ir vairāki faili, tad tos papildus apvieno vienā izmantojot Merge Trip funkciju, kuru var aktivizēt apskatot apstrādātos failus.

Insight Gensis merged trip

Kartes saglabāšana

Lai lejuplādētu gatavu dziļumu katri, vispirms nepieciešams reģistrēt savu eholoti, uz kuras šos datus lietosiet. Insight Genesis prasa ievadīt iekārtas sērijas Nr. un satura numuru, kurus var atrast sadaļā pie iekārtas settingiem.

Insight Gensis iekārtas

Karti lejuplādē kā zip failu. Šo failu atverot(nāksies mazliet pastrīdēties ar sava datora drošības sistēmu) izvēlas vietu, kurā saglabāt gatavo karti, parasti saglabāju uzreiz SD kartē. Pēc tam SC karti ievietojam reģistrētajā iekārtā, izvēlamies pašu izveidoto karti un lietojam, rakstām jaunus failus, papildinām un baudām copes priekus.

Insight Genesis HDS7GEN3

Patīkams sīkums: Viens reģistrēts Insight Genesis lietotājs drīkst reģistrēt četras dažādas Lowrance iekārtas, tas dod iespēju veidot lokālu kartogrāfijas apvienību tiem, kuri nevēlas publiskot savus datus ar ievērojamu atlaidi.

Insight Genesis-Planner programma ir milzīgs atspaids Lowrance klientiem kādu nepiedāvā neviens konkurents.

Šādā īsā blogā nevar aprakstīt visas nianses katrai Lowrance iekārtai. Centīšos savlaicīgi atbildēt visiem interesentiem! Rakstiet uz martins@eholotes.lv vai zvaniet darba laikā.

 

Ne asakas!