Jaunums – Lowrance StuctureScan 3D sonārs.

Lowrance StructureScan 3D komplekts ir sen gaidīts jaunums. Kopš pērnās ASV izstādes daudzi makšķerēšanas elektronikas cienītāji gaidīja šīs iekārtas reālas iegādes iespējas.

Beidzot ilgi gaidītā manta ir klāt un pirmo reizi izmēģināta arī Latvijas ūdeņos. Facebook VIDEO ŠEIT

Lowrance StructureScan 3D specifikācija.

Šis komplekts ir paredzēts darbam savienojumā ar Lowrance HDS GEN2 un HDS GEN3 eholotēm. Komplekts sastāv no devēja, vadības bloka un ethernet pieslēguma vada.

Darbības dziļums – līdz 91m, (300ft), darba frekvence – 455 kHz.

Komplekts vienkārši pievienojams, pieslēgšanas shēmas pievienotas, ar minimālām zināšanām – nekādu grūtību.

Lietošana – šī sadaļa būs daudz interesantāka 🙂

Janvāra priekšpēdējā dienā izdevās atrast vietu, kur ielaist laivu un patestēt jauno iekārtu un pastāstīšu pirmās atziņas. Tās var būt mānīgas, jo iekārta jauna, izpratne par tās iespējām tikai veidojas un arī pasaulē pagaidām ir ļoti maz pieejamu materiālu, no kuriem smelties idejas – līdz ar ko – subjektīvais viedoklis, kurš noteikti var izmainīties pēc kāda laika:

  1. Devējs ir masīvs, smags, ražotājs padomājis par tā virsmas saglabāšanu un pārklājis ar gumijotu segumu – kā palīdzēs pret skrāpējumiem – redzēsim, bet mums jāņem vērā, ka devējs jāstiprina atbildīgi, transportējot laivu pa mūsu dažādās kvalitātes ceļiem slodzes uz stiprinājuma skrūvēm būs.
  2. Kā darbojas – pēc manas izpratnes – Lowrance SturctureScan 3D spēj kvalitatīvi ierakstīt apmēram 350 m nobrauktā maršruta, ja pārvietojamies ar 4 km/h. Nākamos testos uzņemšu precīzu laiku, cik ilga kešatmiņa tiek glabāta, iespējams, ka tikpat ilgi cik Track-back. Ja vēlamies pamatīgāk izpētīt ierakstīto – mums jāaptur skanēšana, pēcāk, kad vajadzēs atkal – atjaunojam.
  3. Darbības attālums – interesanta opcija – tagad redzam arī digitālu attēlojumu stara malai no laivas, pievērsiet uzmanību video, ekrānā cipari norāda tālāko stara punktu. Tā kā mūsu izvēlētā vieta nebija pārāk dziļa – tikai 5-7m, tad tālāk par 30m no laivas neredzējām. Nākamos testus taisīsim lielākos dziļumos, mēģināsim redzēt tālāk.
  4. Attēla kvalitāte – iekārta strādā ātri, bet brīžiem ir aizture un attēls atjaunojas blokos, tātad uz jaudas robežas patreizējās programmatūras ietvaros. Attēla kvalitātes izaugsmes iespējas ir lielas. Lowrance arī neslēpj, ka 3D vēl daudz uzlabojumi gaidāmi.
  5. Zivis – protams, ka mūs interesē zivis. Šīs iekārtas spējas atpazīt/izšķirt zivis uz grunts – mums šoreiz notestēt neizdevās. Tāpēc, ka zivju uz grunts nebija. Zivju testa rajonā nebija gandrīz nemaz. Līdz ar ko veikt adekvātu testu neizdevās. Šo atstāsim citām reizēm.
  6. Reljefs – grunts reljefa izpētei iekārta der lieliski. Īpaši vērtīga tiem makšķerniekiem, kuriem neveidojas draudzīgas attiecības ar sānskatiem. 3D atrāda visu, visos rakursos. Lielisks reljefa izpētes rīks.

Nākamos testos mēģināsim izpētīt vēl citas iespējas un pastāstīt par interesantāko. Ne asakas!