Mazais Baltezers, zemūdens skati

Gaidot jūras zivju pieplūdumu pierīgas ūdeņos, izlēmām izgultēties un pabeigt iepriekš iesākto – uzzīmēt Mazo Baltezeru. Bet nu  no sākuma.

Ielaidāmies ūdenī ap 10.00 un izlēmām no sākuma mazliet pacopēt. Devāmies uz vienu no zināmiem punktiem – sēklītis, kuru ieskauj bedres, sēklītis ar retām lapiņām, var pamētāt voblerīšus un pataustīt – ēd zivis vai nē. Ēd. Samērā operatīvi piesakās pirmais asarēns, pēc tam nokūlās smuks līdacēns, vēl pēc brīža nemēra līdacēnu atlaižam. OK. Paņemu mikrodžigu – asarēnu straume kļūst pastāvīga, bet izmērs nekāds. Lai dzīvo 🙂

Strādājam. Līniju pēc līnijas. Mazais Baltezers ir mazs, bet bīstams motorlaivām. Kopš tiem laikiem, kad baļķus vēl pludināja pa ūdeni, daudzi  baļķi ir palikuši ezera dzelmē. Atsevišķās vietās tie guļ kā izmētāti žagari, citur aug kā sēnes – pušķīšos. Dziļākajā vietā tradicionāli daudz zivju, smalce ir gan pusūdenī, gan lejā, bet apkārt tai klejo ēdama izmēra zivis, cik man šķiet – laba izmēra.

Mazais Baltezers

Mazais Baltezers

Mazais Baltezers

Diena pagāja nemanot, skaistos skatus pētot, jo ezerā ir maz vietu, kur šo baļķu nav. Kādreiz pie ezera pāris gadus dzīvoju, mana lielāka līdaka arī ir no šejienes, toreiz kaimiņu Ziedoņonkuls izvilka tā laika LV liellīdaku – 17,9 kg. Tas bija pirms gadiem 30… Tagad, ar mūsdienu tehnoloģijām, ir patiesi interesanti apskatīties senās copes vietas. Fantastiski skati 🙂 Šķiet, ka zivis ar vēl ir.

Jā, Mazā ezera karti pabeidzām zīmēt(Hummminbird lietotājiem – kontatējiet ar mums), atklājām vēl pāris vietas, kur noteikti nākošreiz mēģināsim kādu kārumu noķert, tur ir jābūt  🙂 Patestējām arī GoFree HOOKED aplikāciju, intersants risinājums, bateriju telefonam notērēja ne pārāk, aprakstīšu pēc pamatīgākas testēšanas. Ne asakas!