Lašu spiningošana – Ķeram Lielās!

Lašu spiningošana Latvijā kļuvusi ļoti populāra. Un kāpēc gan nē? Lasis un taimiņš ir labi cīnītāji! Ķert zivis ar pareizi izvēlētu inventāru ir vēl interesantāk!

Vairāk informācijas kā neizdarīt rupjas kļūdas inventāra izvēlē – lasām šai lapā!

Lašu spiningošanai
image

Ar vobleri lielajās upēs

Vobleri ir neatņemama lašu un taimiņu spiningošanas  sastāvdaļa. Vobleru ir daudz un pirmajā brīdī ir grūti izvēlēties īsto. Spiningojot lielās un platās upēs, viena no svarīgākajām voblera īpašībām ir tā lidot spēja. Iesakām papētīt Japānā ražotos SMITH Cherry Blood modeļus, tie ir paredzēti tāliem metieniem.

Vobleri  Timon Tricoroll 88MDF, 88MDS speciāli izstrādāti modeļi Baltijas lašu spiningošanai. Šie modeļi ir aprīkoti ar svara pārvietošanās sistēmu un paredzēti ļoti tāliem metieniem. Vobleri pieejami daudzās krāsās kuras izstrādātas tieši spiningošanai lašu un taimiņu upēs. Ja nav pārliecības par pareizo izvēli – palīdzēsim izvelēties īsto mānekli, skatoties pēc vietas un gada laika, kurā esat nolēmis doties spiningot taimiņus vai lašus.

Ar vobleri lielajās upēs

Aukla, kā izvēlēties pareizo

Aukla ir viena no svarīgākajām lietām veiksmīgai lašu un taimiņu spiningošanai. Aukla jāizvēlas atbilstoši laika apstākļiem un vietas izvēlei, ziema, pavasaris, lielās vai mazās upes.

Iesakām izvēlēties japāņu ražotāja Varivas auklas. Varivas neskaitāmus gadus ir tirgus līderis. Īsta japāņu kvalitāti. Spiningojot pavasarī, kad dienas siltas un mīnusa temperatūras mūs vairs neskars, laba izvēle ir Varivas  Avani Sea Bass Si-X jaunā 8 pinumu aukla. Aukstā laikā mēs izvēlamies Varivas Premium Avani Jigging 4 pinumu auklas, kuras ir izturīgākas pret bojājumiem.

Mūsu veikala konsultantu pieredze šo skaisto zivju ķeršanā noteikti noderēs, ja nepieciešama palīdzība ideālo risinājumu meklējumos.

 

Auklas spiningam

Izvēlies Oriģinālu!!!

Pavadītās stundas, nostaigātie kilometri pie ūdens un pēkšņais BOOM!!! Auklas galā gaidītais smagums!!!

Tās ir tās emocijas un piedzīvojumu garša, kas velk mūs pie ūdeņiem. Iesakām izvēlēties kvalitatīvu un oriģinālu aprīkojumu,  kurš jūs nekad nepievils.

Pakaļdarinājumos (slavenu zīmolu lētās kopijās) ir izmantoti ļoti ekonomiski un ne pārāk kvalitatīvi materiāli, kuri līdzīga izskata māneklim, kātam vai spolei ievērojami izmainīs funkcionalitāti. Vai ir vajadzīga lēta aukla, kura jūs pievils nepiemērotākajā brīdī? Vai ir vērts lietot nezināmas izcelsmes mānekļus, kuru spēle, iegrime vai stiprinājumi atšķiras pat viena sērijas ietvaros?

Izvēlies oriģinālu un padari savus copes dienu par prognozējamu, īstu piedzīvojumu.

Izvēlies oriģinālu!!!
image

Atbilstošas spoles izvēle

Viena no galvenajām inventāra sastāvdaļām ir kvalitatīva, uzticama spole, kas ir īpaši svarīga ķerot lašveidīgās zivis, kur spiningošana notiek stiprā straumē un bieži tam cik labi nostrādā spoles bremze ir būtiska nozīme, lai savaldītu spēcīgu zivi. Rekomendējam izvēlēties 3000 līdz 4000 izmēra spoles, kuru Max Drag rādītājs pārsniegs 10kg! Jāpievērš uzmanība arī spoles pārnesumam, iesakam izvēlēties spoli kuras pērnesums ir ne lielāks kā 5.3: 1. Metienu distances uzlabošanai – spoles kasetes diametrs tieši ietekmēs metiena attālumu – jo lielāks kasetes diametrs, jo tālāks metiena attālums. Kaseti vajadzētu pildīt līdz malām, tādējādi iegūstot vēl kādus distances metrus!

Mūsu personīgajā topā izvirzījušies trīs līderi: Shimano Stella 4000, Daiwa Certate LT 4000 D-C un Shimano Twinpower 4000 PG. Šīs ir kvalitatīvākās un arī dārgākas spoles, bet mum sir arī pieticīgāka budžeta spoles par ļoti samērīgām cenām, veikalā uz vietas! Palīdzēsim ar profesionālu padomu1

Pareiza spoles izvēlē
image

Pavadas un citi sīkumi.

Nemazāk svarīgi ir izvēlēties atbilstošu furnitūru saviem mānekļiem un pavadas savām auklām.

Visa sistēma ir tik stipra cik tās vājākais posms. Iesakam izvēlēties kvalitatīvu, Japānā ražotu, Varivas fluorokarbonu. Pavadiņas diamters atkarībā no spiningošanas apstākļiem var variēt no 0.34 līdz 0.44 mm. Ja spiningojat ziemā, kad upes malas ir aizsalušas noteikti ieteiktu izvēlēties pēc iespējas izturīgāku fluorokarbonu. Turpretī spiningojot pavasarī, kad bieži nākas izmantot nelielus mānekļus, 0.34mm diametrs būs atbilstošāks. Tāpat jāpievērš uzmanība arī sakabes izvēlei. Rekomendējam izvēlēties Japānā ražotus, pārbaudītus brendus- Bass Day, Decoy vai 2020. gada sezonas atklājumu – BKK Duo Lock Snap. Tāpat iesakam izvairīties no liekiem elementiem pavadās – fluorokarbonu un pīto auklu savienojam ar mezglu, bez liekiem elementiem kā griezuļu utml.

Konsultācija par šo tēmu ir pieejama gan veiaklā uz vietas, gan mūsu Youtube kanālā Eholotes Video.

Pavadas un citi sīkumi
image

Somas un kastes.

Gar upes krastu bieži nākas pārvietoties vairākus kilometrus.

Rekomendējam izvēlēties atbilstoša izmēra un konfigurācijas somu, lai tā pēc iespējas mazāk traucētu spiningošanas procesam un tai pat laikā būtu pietiekami liela, lai tajā varētu ievietot visu nepieciešamo. Mūsu eksperti ir iecienījuši Gamakatsu somas, kas ir ūdens necaurlaidīgas, ietilpīgas plecu somas ar ļoti pārdomātu ergonomiku. Piedāvājm arī Daiwa, SavageGear un citu ražotāju somas.

Somas un kastes
image

Spiningi

Pareiza spininga izvēle ir īpaši svarīga, lai, pirmkārt, izbaudītu visu copes proces un otrkārt, lai varētu ar savu mānekli aizsniegt vēlamo upes daļu.

Ja esat nolēmis spiningot lielajās upēs, kā Salaca, Gauja un Venta, tad iesakam izvēlēties spiningu vismaz 2.70 m garumā. Ja pamata arsenālu sastāda vobleri tad pilnīgi pietiks ar fast akcijas spiningu, kura tests būs max līdz 28- 30 gr.  Turpretī mazājās upēs, būs daudz ērtāk darboties ar spiningiem kuru garums būs nedaudz virs 2.50 m un tests līdz 20 – 25 gr. Izvēloties spiningu noteikti ir jāpadomā par balansu ko tas veidos ar spoli. Tā kā spiningu nāksies turēt rokās visu dienu, tad slikta balansa dēļ var rasties nogurums. Nevajadzētui aizmirst ari par spininga spēju izvadīt zivi, “strādāt” spēju ar trofeju auklas galā!

Ja nepieciešama konsultācija izvēlēties tieši jums un jūsu prasībām atbilstošu spiningu jautājiet mūsu veikala personālam. Mus uz vietas ir daudz labu mantu dažādiem budžetiem!

Spiningi
image

Apģērbs - Ērti, Silti,Sausi!

Gara diena pie upes, tāli pārgājiem, ložņāšana pa brikšņiem?

Piemēroti kostīmi un atsevišķi apģērbi, kas lieliski aiztur lietu, ātri izvada lieko mitrumu, ļauj kustēties un pārvarēt šķēršlus? Mums ir veikalā.

Kvalitatīva termoveļa? Elastīgi flīsi? Mums ir uz vietas veikalā! Daudz izmēru!

Kad temperatūra ir tuvāk nullei, tad ļoti populāri ir Grayling Magellan kostīmi, savukārt tiem, kuriem melnā krāsa neiet pie sirds – Grayling -15C  vai Grayling 0 C.

Jaudīgākiem budžetiem piedāvājam Grundens Gore-Tex kostīmus, kā arī kvaliatīvas Grundens termoveļas un flīsus.

Grundens Gore-Tex
image

Polarizētās brilles - #ĶeramKoRedzam

Saulesbrilles noder gan acu aizsardzībai pie ūdens, gan labākai redzei, jo labas saulesbrilles lieliski slāpē ūdens zibšņus un palīdz labāk “lasīt ūdeni”.

Zivis reti kad vienkārši stāv straumē, zivīm patīk dažādi slēpņi un aizstraumes. Mums makšķerniekiem, savukārt, nepatīk aizķert mānekļus ķērājos, aiz kuriem stāv zivis. Labāk ir tos redzēt!

Labas, kvalitatīvas saulebrilles ir neiztrūkstoša copes vīra sastāvdaļa! Mums tādas ir! Dažādiem copes apstākļiem, dažādās krāsās, ar dažādiem filtriem. Laipni lūdzam!

Labas saulesbrilles
1
Jūsu grozs
0